Karlovy Vary

08.01.2024

Od prosince 2022 do ledna 2024 jsem 5x navštívila Karlovy Vary a to ve 3 hotelích. Dnes bych vám o tom tedy ráda napsala.

Dnes bych vám ráda poskytla tipy na občerstvení v oblasti, kde žiji. Jestliže tuto část Prahy moc neznáte, máte se tu s někým sejít a nevíte, kam zajít, nebo se sem stěhujete a zajímá vás, kde to stojí za to, čtěte dále. Nečekejte žádné turistické předražené módní snobárny. Jsou to podniky, kam se pravidelně a ráda vracím a beru sem...

Dánsko

02.10.2023

Po létě stráveném v práci jsme se s přítelem rozhodli užít si babí léto dovolenou v Dánsku. Po thajské anabázi jsem nechtěla riskovat nic nad 25°C. Sbalila jsem si tedy ze skříně svých 5 kousků funkčního oblečení a jeli jsme.

O Belgii jsem již psala, ale byl to článek spíše pro zajímavost jako inspirace na dovolenou. Co jsem však nezmínila jsou podrobnosti o naší dovolené. Jela jsem s přítelem a jeho dětmi. Toho času bylo synovi 17,5 a dceři 13,3. Specifikuji to tak přesně, protože u dětí se věk počítá na měsíce.

Pardubice

10.07.2023

Rádi byste si odpočinuli, ale nemáte na dovolenou dost času nebo peněz? Přemýšlíte o jednodenním výletu nebo příjemně stráveném víkendu v tuzemsku nebo i delší dovolené? Jeďte do Pardubic!

Tentokrát jsem měla doopravdickou dovolenou, ne jako v Thajsku! To ale bohužel obnášelo to, že jsme museli dát pejsky na hlídání k mojí kamarádce (shodou okolností bývalé manželce mého přítele). Ač jsem věděla, že v domě se zahradou se budou mít lépe než v pražském bytě, i tak se mi stýskalo jen co jsme vyjeli z jejich náhradního domova.

Belgie

12.06.2023

Před lety jsem jako studentka byla na výměnném pobytu v Belgii a moc se mi tam líbilo. V dospělosti jsem tuto zemi navštívila ještě třikrát. I když je to země krásná setkala jsem se v práci s údivem, proč jedu zrovna tam.

Thajsko

03.04.2023

Nedávno se mě přítel zeptal, co si budu přát za jeho prémie. Nadšená z jeho velkorysosti jsem si na internetu našla prsten z bílého zlata s london blue topazem a směle mu ho ukázala. Přítel na několik vteřin vypadal, jako by mu spadla tvárnice přímo do rozkroku. Anebo si to alespoň tak nějak představuji, protože na moment jako by zamrznul...

Cestování

14.07.2022

Jestli jsem jako dítě (nebo přibližně do puberty) něco nesnášela, bylo to cestování autem. Důvodem bylo to, že na mě šlo zvracení snad po každém kilometru. A cesty byly dlouhé a kilometrů mnoho.

Na dovolenou se vždy moc těším, hlavně na tu velkou, letní. Jen ten pojem dovolená ve mně evokuje pocit nějakého otroka, kterému jakási vyšší moc musí dovolit, aby si mohl odpočinout. Nebo pojem dovolená na zotavenou. To jen dokazuje fakt, jak devastační vliv má práce na naše zdraví. Kdo má naopak tu možnost dát si dovolenou sám tak mnohdy...