"Carpe diem", praví latinské rčení, které nám chce říci: "Užívej dne." Poprvé ho prý užil Horatius. Už je to sice pěkná řádka let, ale jedná se o nadmíru nadčasový výrok.

Duch Vánoc

24.12.2023

Poslední Vánoce jsem pojala v trochu větším stylu než roky minulé, a to především ohledně jídla. Ono nachystat jídlo na půst je daleko jednodušší než na žranici, na kterou býval přítel zvyklý dřív. Mimo jiné jsem připravila bramborový salát jako každý rok. U toho bych se na moment zastavila.

Rozhodla jsem se, že letos si nebudu dávat předsevzetí do nového roku, ale měla bych několik přání, která bych chtěla uskutečnit. Nejsou to tak silná přání, abych si na ně vyhradila čas do konce života, bohatě mi na to postačí tento rok.

Ne snad, že bych se chtěla chlubit, jak jsem tento rok excelovala, ale říkala jsem si, že když některé již započaté činnosti zveřejním, nezbyde mi nic jiného než v nich pokračovat. A třeba vás inspiruji k tomu, začít také s nějakou bohulibou činností. Samozřejmě musím přiznat i to, co se mi zase tak moc nepovedlo.

Vánoce se každým rokem opakují a s nimi přichází i určité věci, kterým se asi ani letos nevyhnu. Jsou to následující:

Suchý úmor

14.01.2022

Hodně lidí má únor spojený se svátkem zamilovaných. Mnohým lidem neušlo, že únor je nejkratším měsícem v roce. Těm nejbystřejším je znám fakt, že jedenkrát za čtyři roky má únor 29 dní. Co by si však také zasloužilo pozornost je akce s názvem suchý únor.

Doba od ledna do března mi vždycky připadala jako takové mrtvé období. Když už je po Vánocích a Třech králích, zima mi začíná připadat trochu zbytečná (s výjimkou lyžování) a nedočkavě vyhlížím jaro. Na vánoční, pololetní a jarní prázdniny jsem se jako dítě vždycky moc těšila. Vůbec mi teď připadá, že děti mají pořád samé prázdniny. Proč si ze...

Silvestr

30.12.2021

Datum konce roku se nám nezadržitelně přibližuje. Sice nejsem zastáncem povinného veselí, ale pravdou je, že když je po Vánocích, je to poslední věc, na kterou se do konce roku můžeme ještě těšit (samozřejmě kromě užívání si našich blízkých a krásných dárků od nich). Své Silvestry jsem prožívala různě. Někdy bouřlivě, jindy stranou od hluku a...

Dar nedar

26.12.2021

Nechci vypadat nevděčně, ale pravdou je, že ne všechny dárky, které jsem v životě dostala mě skutečně potěšily (občas některé i vyděsily). Většina lidí spojuje moje narozeniny s obdobím Vánoc, proto doporučuji každému, kdo se chystá počít nový život, aby čin lásky přesunul z března na únor nebo odložil na duben. Pak se vašim dětem nestane to, že se...