Karlovy Vary

08.01.2024

Od prosince 2022 do ledna 2024 jsem 5x navštívila Karlovy Vary a to ve 3 hotelích. Dnes bych vám o tom tedy ráda napsala.

První z hotelů, který jsem ve Varech navštívila byl Grandhotel Pupp.

Jestliže se sem chystáte, určitě je to dobrá volba, možná i volba výborná, ale je to vhodné především pro romantický pobyt spíše s vaší láskou nežli s rodinou, a to především kvůli ceně (domácí zvířata jsou zde vítána, což potěší, pokud jste zrovna single).

Pupp se skládá z částí Parkside, Riverside a Quisisana. Abyste nebyli zklamaní – každý pokoj je jiný a ty, které si mohou dovolit hollywoodské hvězdy nejsou v části Parkside, kde nepotkáte Johnnyho Deppa, ale spíše německé důchodce.

Musím podotknout, že ačkoli nesnídám, vydala jsem se ráno do Mramorového sálu a naskytl se mi pohled na opravdu úchvatné místo s krásnou hostinou (podle přítele i dobrou). Med stékal do korýtka přímo z včelí plástve a obsluha bezchybná. Samozřejmě na ní nepřijdete v teplácích.

Dostat se do restaurace bez rezervace nehrozí, ale klidně se můžete občerstvit v Malé Dvoraně. Jídlo je na první pohled drahé, ale pro mě výdělečně činného člověka žijícího v Praze žádný šok a už vůbec ne žádná škoda, protože kvalita zaručena. Do baru jsme se nedostali, protože před námi byla fronta, a když jsme se dostali blíže, zjistila jsem, že ponurý sklepní bar připomíná spíš peklo z pohádky, takže jsem si dala radši sekt na pokoji ve vaně.

Wellness v tomto hotelu na můj vkus není úplně nejmodernější, ale k tomu, abyste si zde odpočinuli to úplně stačí. V koupelně najdete české výrobky z dílny Manufaktury. Parkovné stálo 500 Kč za auto na noc.

Hotelové prostředí je okázalé a luxusní, ale jednou za život (výročí, Valentýn, narozeniny) byste si ho mohli dopřát. Dokonce jsem na pokoj dostala k narozeninám dezert a při check-outu lázeňské oplatky.

Pupp je velmi známý a slavný, ale upřímně si myslím, že nejlepší už má za sebou.

Jelikož mě Vary uchvátily, vrátila jsem se sem o 2 měsíce později na Valentýna, a to do Hotelu Thermal

Okázalost nečekejte, brutalismus ano. Co mě okamžitě nadchlo byl venkovní bazén. Jsou zde plavecké dráhy, relaxační část a menší bazén s vřídelní vodou, kde vám bude příjemně i v zimě.

Jídlo je zde cenově dostupnější. Polopenze formou bufetového menu je skvělá a to hlavně v případě, že s sebou berete děti v pubertě či jiná extrémně žravá stvoření. Tady pozor. Vzhledem k tomu, že máte k dispozici menší hotelový wellness se saunami a velký saunový svět, který čítá 8 saun (kam se dostanete šikmým výtahem), bude se vaše dovolená točit okolo toho, do jaké sauny či bazénu hupsnout dřív a co všechno dobrého sníst. Možná ani nestihnete navštívit město. 

Jediné, co mi vadilo byla čistota, nebo spíše smrad v saunách kvůli obrovskému množství lidí, kteří zřejmě nevědí, že se mají před jejich návštěvou osprchovat. Co mě trochu překvapilo bylo, že v koupelně na pokoji byl zásobník na mýdlo prázdný, ve sprchovém koutu byl dávkovač na sprchový gel, kde něco bylo a toaletní papír zde byl také. Co do ostatních hygienických potřeb, musela jsem si posloužit z vlastních zásob. Když jsem si je doma balila, vnímala jsem to jako nošení dříví do lesa, vzhledem k tomu, že obvykle si hotelové miniatury vozím domů. Tentokrát jsem však musela využít vlastní, což bych ve čtyřhvězdičkovém hotelu nečekala. Parkovné stálo 350 Kč za auto na noc.

Jestli Pupp umí ohromit prostředím, tak Thermal saunami.

Carlsbad Plaza Medical Spa & Wellness Hotel 

Opravdový luxus jsme si ovšem dopřáli ve výše uvedeném hotelu, kde jsme měli nejen balkón, šatnu a vanu, ale dokonce vlastní saunu a vířivku přímo v apartmá (už jsme měli dost rozjívených dětí a lidí, co chodí do sauny v plavkách).

Ta se však zanedlouho ukázala kamenem úrazu. Vířivka nám protékala spodem a to tak, že jsme se báli, že vytopíme někoho pod námi. Přivolaný údržbář pochyboval o našich schopnostech vířivku vůbec používat a navrhoval nám školení. To jsme odmítli, neboť obsluhu vířivé vany považuji za podobně náročnou jako spuštění mikrovlnné trouby a rozhodně se cítím kompetentní k jejímu používání.

Na druhý den údržbáři uznali, že vana je opravdu rozbitá. Předtím ještě padl návrh ze strany jejich šéfa, že by nám mohli dát více ručníků. Představa, že další večer trávíme opět na čtyřech vytírám hektolitrů vody (v pětihvězdičkovém hotelu) se značně rozcházela s mojí představou oslavy narozenin. Nevím, jestli by nám byl na vytírání někdo přidělen, zatímco bychom se vířili nebo jak to bylo myšleno.

Z Wellness suite nás tedy přestěhovali do Moser crystal suite, což je apartmá srovnatelné s těmi luxusními, které znáte z amerických filmů. Tam pro změnu ve vířivce netěsnil špunt. To už jsem považovala za špatný vtip. Jeden rozbitý přístroj se mi zdá pochopitelný, ale 2 v takto luxusním hotelu? To už mi přišlo absurdní.

Přijeli jsme na 2 noci a strávili jsme to tím, že jsme se vybalili, zjistili závadu, volali na recepci, čekali na údržbáře, ráno došli na recepci, čekali už na celou partu údržbářů, zabalili se, přestěhovali, zase vybalili, opět zjistili závadu, zase volali na recepci, kde nám slíbili dalšího údržbáře, kterýžto nepřišel, takže jsme nějakou dobu čekali a v deset večer jsme šli spát. Po snídani jsme konečně odjeli domů.

Musím tedy říct, že mi to za ty peníze opravdu nestálo a celé mě to velmi zklamalo. Horší narozeniny jsem nezažila ani když jsem je strávila v posteli se chřipkou.

Zaměstnanci mluvící česky byli velmi ochotní a profesionální. Ostatní obsluha se ale až na výjimky chovala, že je jejich práci velmi obtěžuje, což jsme pociťovali především u jídla. To nám neudělalo dobře v puse ani v žaludku. Ranní káva byla tak hrozná, že jsem to poznala i já. Asi to zní, že jsem náročná, ale prohlédněte si na stránkách ceník a budete očekávat jídlo na stříbrném podnose a ne, že nedostanete k snídani ani hrnek na espresso. To si přítel chtěl i zaplatit, ale bylo mu řečeno, že je to možné až po snídaních po 10 hod. Kdo je milovník čajů mohl využít ruský samovar s 9 druhy sypaných čajů. O teplá vejce k snídani si ale musíte říct (obsluha vám ale nebude příliš rozumět). Nabídka se holt přizpůsobuje klientele. Např. o ryby na různé způsoby zde nebyla nouze. Wellnessland se saunami a bazény byl ovšem příjemný. Parkovné stálo 600 Kč na noc.

Přestože si myslím, že jsme nijak nevybočovali svým chováním ani vzhledem (jedna ruská dáma ve středním věku mi dokonce pochválila šaty od Ralpha Lorena), nemyslím si, že je to hotel pro Čechy. Rusové chodící na jídlo v teplácích s nahlas puštěnými videi v mobilu, kterými ostatní bezohledně rušili není společnost, která by mě povznášela.

Po této anabázi nám hotel nabídnul noc zdarma navíc, ale jelikož jsme se zde necítili vůbec dobře a měli jsme jiné povinnosti odmítli jsme. Později jsme dostali voucher na 2 noci se snídání a wellnessem na apartmá, které jsme si původně rezervovali s platností na 1 rok. Popravdě nevím, jestli ho využijeme nebo ho někomu dáme.

Obecně si myslím, že v okázalém hotelu jste jako na zámku. Vše je staré a nefunkční. Není nad to, když je zařízení nové (matrace, koberce) a neopotřebované, než když se na vás z vířivky vyvalí zatuchlina, jedna protéká a druhou si pro změnu nemůžete napustit.

Závěr

Každý hotel byl jiný, ale všechny 3 se vyznačovaly profesionálním přístupem (v tom posledním tak napůl), luxusními službami, dobrou přístupností na hlavní kolonádu a také minimem Čechů. V Puppu byli hlavně Němci, v Thermalu obyvatelé arabských zemí a v Carlsbadu především Rusové.

Pokud si chcete užít poměr cena/kvalita, tak nejvíce doporučuji Hotel Thermal, ačkoli má nejméně hvězdiček (4). Za vaše těžce vydřené peníze si přijdete na své a je ideální pro pár, rodinu nebo jet tam klidně sám. Dohromady jsem tam byla 3x a vždy jsem byla maximálně spokojená a užila si jídlo i sauny.

Samozřejmě jsou různé pobytové balíčky a spousta možností, jaký pokoj si zarezervovat a jaké služby využít. Snažím se vám alespoň přiblížit co je kde zajímavého. Vždy také záleží na tom, zda si chcete užít město jako takové a v tom případě je vám celkem jedno, kde přespíte nebo si chcete užít bazény, sauny a procedury a nemusíte z hotelu ani vylézt ven. Bohužel se mi potvrdilo, že to nejdražší neznamená vždy to nejlepší. Ve finále je lepší obyčejný pokoj, kde vše funguje s někým (pro vás) neobyčejným, hezké počasí a dobré jídlo.

Ano, jezdit po luxusních hotelích a psát co se mi kde líbilo je opravdu můj sen. Splňte si ho čas od času také a zajeďte někam, kde si skutečně odpočinete, Vary jsou k tomu ideální.