Pomluvy

25.09.2023

"Na každém šprochu pravdy trochu."

Přátelství

11.09.2023

Postupem času má pro mě přátelství více významů, než když jsem byla malá. Asi je to tím, že čím jsem starší, tím více času trávím s rodinou a kolegy. Pár opravdických přátel by člověk ale měl mít. To proto, aby neupadnul do deprese, ale do záchranné sítě přátel, když se zrovna nedaří a klesáte na mysli.

Jelikož je to rok, co se stravuji stylem přerušovaný půst, mohu se s odstupem času podělit o zkušenost na tento dle mého názoru účinný a dobrý způsob stravování.

Před nějakou dobou jsem vydala článek Nematky. Jedná se o můj nejčtenější článek a zároveň i můj asi nejoblíbenější. Zdá se, že otázka mateřství stále hodně hýbe společností. Některým matkám děti (vlastní i cizí) dost lezou na nervy a nadávají na ně, ale zároveň trochu pohrdají (nebo závidí?) námi bezdětnými.

Šéfové

19.06.2023

Šéfování je věc ošemetná. Mít schopného inteligentního emočně vyrovnaného a spravedlivého šéfa s přirozenou autoritou je opravdu dar k pohledání (pokud nějakého takového znáte, napište mi prosím).

Zkoušky

29.05.2023

Je skoro červen a s tímto měsícem mě napadá kolik maturantů a těžce zkoušených studentů se letos zase bude trápit nad učením. Dnes tedy nebudu psát o zkouškách životních, ale o těch školních. Inspiroval mě k tomu můj soused, který má letos státnice – chudák! No, chudák, až to vše zvládne (a já věřím, že ano), bude mít nejen na...

O přátelství mezi opačným pohlavím toho bylo napsáno asi již mnoho. Pravdou je, že co člověk, to názor. V mém okolí je většina žen, která se domnívá, že toto přátelství možné je. Většina mužů si naopak myslí, že to možné není, a že to jen tvoří náhražku za jednostranné platonické city. Muž v marné snaze doufá, že si to...

Partnerství

01.05.2023

Nedávno mě překvapivě v jednom seriálu zaujala věta o partnerství. Manželé se o něčem hádali a poté to žena utnula následujícími slovy: "Vítej v manželství, partnerství je o tom rozdělit si úkoly." Nevím jak vy, ale já s tím nemohu nesouhlasit.

Nikdy mi nechyběla cílevědomost, ale přesto mě dokáže občas ještě překvapit, co jsou někteří lidé ochotni vydržet kvůli dosažení svých cílů. Věnovat úsilí např. vzdělávání má svůj smysl. Snést ale kdeco od kdekoho má mít své meze. Dotyčný si může připadat jako silák, který vše přetrpí, ale realita je přesně opačná. Je slabý, aby se postavil sám za...

"Děti nepatří do kavárny, jsou-li však již v kavárně, musí se slušně chovat. Nechovají-li se slušně, nemohou za to děti, ale rodiče, kteří je řádně nevychovali. Nevychovaní rodiče nepatří do kavárny."