Nová doba?

05.02.2024

Někdy vzpomínám, kolik energie jsem jako dítě měla. Kam se to všechno podělo? Chodit do školy, na několik kroužků denně, večer si napsat úkoly, učit se a do toho sbírat ořechy, žaludy, rybíz, švestky, jablka, kopit seno, hrabat listí, pomáhat doma…

Proč a jak jsem vůbec začala dodržovat bezmasé pátky? Vzniklo to kdysi v dětství. Moje babička v pátek nejedla maso z křesťanských důvodů, a pokud jsme byli u ní na návštěvě nebo na prázdninách, museli jsme to dodržovat s ní. Vrátila jsem se k tomu v dospělosti, když jsme se s přítelem usnesli, že jíme maso téměř každý den, a...

Mazlíčci

25.12.2023

Dnešní článek bude trochu smutný, ale i takový je někdy život. O to víc si člověk váží těch radostných chvilek, když se odpíchne ode dna smutku. Sice jsou vánoční svátky, ale Hubík by dnes oslavil své 4. narozeniny, proto vydávám tento příběh právě dnes.

Vděčníček

18.12.2023

Dovolím si tvrdit, že jsme jako Češi celkem nespokojený národ brblalů. Uvědomila jsem si to zejména na dovolené v Dánsku. Proto mám cestování ráda. Umožňuje nám přehodnotit naše vzorce myšlení, které si v určité společnosti a stylem života vytváříme a žijeme v nich.

Peníze

11.12.2023

"Chceš-li se něčeho zbavit, někomu to půjč."

Štír-fénix

13.11.2023

Již jsem ve svých článcích párkrát zmínila svého otce Štíra. Můj přítel je pro změnu Rak s ascendentem ve Štíru. Na základě těchto bezprostředních zkušeností jsem si dovolila o nich dnes napsat a uvést tak na pravou míru, jak to s nimi vlastně je. Neprovází je totiž zrovna nejlepší pověst.

Noční život

06.11.2023

Jestli se těšíte na nějaké pikantérie z mého mládí asi vás zklamu. O nočním životě sice budu psát, ale ryze o tom pracovním. Ačkoli někdy jsem si po noční službě jako po tahu připadala.

Pomluvy

25.09.2023

"Na každém šprochu pravdy trochu."

Přátelství

11.09.2023

Postupem času má pro mě přátelství více významů, než když jsem byla malá. Asi je to tím, že čím jsem starší, tím více času trávím s rodinou a kolegy. Pár opravdických přátel by člověk ale měl mít. To proto, aby neupadnul do deprese, ale do záchranné sítě přátel, když se zrovna nedaří a klesáte na mysli.

Jelikož je to rok, co se stravuji stylem přerušovaný půst, mohu se s odstupem času podělit o zkušenost na tento dle mého názoru účinný a dobrý způsob stravování.