5 rychlých gastro tipů na Praze 10

23.10.2023

Dnes bych vám ráda poskytla tipy na občerstvení v oblasti, kde žiji. Jestliže tuto část Prahy moc neznáte, máte se tu s někým sejít a nevíte, kam zajít, nebo se sem stěhujete a zajímá vás, kde to stojí za to, čtěte dále. Nečekejte žádné turistické předražené módní snobárny. Jsou to podniky, kam se pravidelně a ráda vracím a beru sem své návštěvy, protože jsem spokojená jak s kvalitou jídla, tak s cenou.

Šlágr je krásná prvorepubliková kavárna, kde si kromě obřích zákusků můžete dát snídani od 9 do 15 hod a to slanou nebo sladkou. Prostředí je noblesní a vhodné pro mladší i starší ročníky. Vezměte sem svojí maminku, babičku, tetičku nebo kamarádku. Šlágr najdete v oblasti Vršovic velice blízko Vinohradům (kousek od náměstí Míru). Podle mě je to nejhezčí oblast této městské části.

Káčko je fajn hospoda na Edenu. Je velká, prostorná, čistá a působí na mě jako skvělé místo pro pořádání třídních srazů, pracovních obědů nebo i jen pohodového pokecu u piva. Menu se skládá většinou z českých klasik, ale na své si přijde téměř každý, jelikož denní menu, které najdete na IG je pestré (od všeho něco).

Veranda je skvělá pizzerie, kde najdete i jiné klenoty z italské kuchyně, jako jsou rizota nebo těstoviny. Restaurace poskytuje i rozvoz a podle mě je ideální pro rodinný oběd. Nenachází se v oblasti, kam by vás to na první pohled lákalo. Když ale vstoupíte dovnitř, budete mile překvapeni prostředím, obsluhou a skvělou kuchyní. Pizzerie je v ulici Průběžná.

Crème de la Crème je vyhlášená zmrzlinárna. Má po Praze několik poboček a zmiňuji ji zde proto, že jedna z nich se nachází právě naproti výše zmíněné pizzerii. Počasí tomu teď příliš nenahrává, ale vzpomeňte si na ní až se oteplí, nebudete litovat.

Kam vás poslat na kávu jsem musela zkonzultovat s přítelem, protože na tohle je odborník on. Z této pražské oblasti se za horkým černým mokem rád vrací do italské Caffetteria da Enrico, což je v oblasti bytového komplexu v Malešicích. Za rohem od této kavárny je pražírna a kavárna Kávafaktura, kam si můžete mimo jiné skočit na vynikající hořickou trubičku.

Léto už je pryč, počasí je nevlídné, tak si zpříjemněte dlouhé podzimní večery v některém útulném podniku, kde vás dobře pohostí.