Optimismus

22.01.2024

O lidech ve znamení Střelce se říká, že jsou rozenými optimisty. Také se říká, že optimista je jen špatně informovaný pesimista. Optimista je rozhodně člověk, který zajásá, že přibral, protože do vany potřebuje méně vody. Jako optimistu si představuji člověka, který je rád, že se zdražily pohonné hmoty a může začít chodit víc pěšky. Optimista je...

Den Blbec

15.01.2024

Často slýcháme, jak máme žít přítomným okamžikem, nehrabat se v minulosti, neboť jí nezměníme a neobávat se budoucnosti, protože ne vždy jí ovlivníme. Máme si užívat krás přítomného okamžiku a ničím si nekazit radost.

Chytrolíni

04.12.2023

Musím vás dopředu upozornit, že dnešní článek může být někým vnímán jako poněkud hrubý a urážlivý. Uznávám, je to docela silná káva. V případě, že máte podobné zkušenosti jako já nebo životní nadhled, věřím, že vás dnešní čtení snad neodradí.

Mládí nebo stáří, to je věc ošemetná. Kdy to vlastně začíná? No, jak u koho.

Než jsem poznala současného přítele, neměla jsem s nakupováním potravin a věcí běžné potřeby problém. Nicméně po několika nákupech s ním jsem si vynahradila stovky a možná i tisíce všedních nákupů. S ním totiž obvyklá návštěva samoobsluhy byla všechno možné jenom ne všední.

Dušičky

30.10.2023

Dušičky jsou již za dveřmi, ale chození po hřbitovech není nic pro mě. Máma mě za to, že na hřbitov často nechodím, dříve plísnila. To ale jen do doby, než tam zažila zážitek, který sice nebyl paranormální, ale určitě nebyl normální.

Nuda...

16.10.2023

...nemusí být jen v Brně. Z nudy lidé dělají občas hrozné věci. Když jsem byla malá a máma mě náhodou přistihla při hříchu poflakování se, měla jsem stejný pocit jako bych něco provedla. Okamžitě se začala rozhlížet, jakou práci by mi vrazila do ruky a tím mě z šedých vod nudy obětavě zachránila. Nudit se však dá nejen při nicnedělání,...

Co si budeme povídat, ženy mají porozumění vůči ostatním poněkud lepší než muži. Je to nejspíš tím, že se jako matky musí vciťovat do svých dětí, aby pochopily jejich emoční pochody a soucítily s nimi, když mají bolístky.

Abych pravdu řekla, lhaní mi není příliš vlastní. Je pro mě jednodušší říkat pravdu a nezamotávat se do nějakých polopravd, které se stejně většinou ukáží v pravém světle. Samozřejmě jsem také párkrát v životě zalhala nebo spíš zatajila, že těch piv bylo méně, cigarety nebyly žádné a spát jsem šla před půlnocí. To už je ale hodně let dozadu.

Ať už vzpomínáte na svá školní léta v dobrém nebo ne, musím uznat, že být učitelem opravdu není jednoduché. Sama bych toto poslání vykonávat nemohla, neboť můj způsob vysvětlování je takový, že by nejspíš nikdo nic nepochopil. Takže to dnes zkusím vzít stručně.