Má přání do roku 2023

02.01.2023

Rozhodla jsem se, že letos si nebudu dávat předsevzetí do nového roku, ale měla bych několik přání, která bych chtěla uskutečnit. Nejsou to tak silná přání, abych si na ně vyhradila čas do konce života, bohatě mi na to postačí tento rok.

  • Vidět naživo krtka. Moje znalost ohledně krtků skončila u pohádky Krtek a kalhotky. Onehdy jsem jela autem a přes cestu ležel uhynulý krtek. Přítel mě poučil o tom, že se nejedná o krtka, ale o kočku. Uvědomila jsem si, že jsem vlastně nikdy neviděla krtka naživo, a to ať už živého nebo mrtvého.
  • Být doma při doručování zásilky. Mám několik velice protichůdných a zároveň negativních zkušeností s doručovacími službami. V jednom případě to je: "Za 15 minut jsem u vás!", přičemž vy jste v Pardubicích a doručovatel v Táboře. Druhý způsob asi všichni také dobře znáte: "Zásilku vám doručíme mezi 9-19 hodinou." Pokud bláhově sedíte doma a čekáte až na vás doručovatel zazvoní, jako se to stalo mojí kamarádce, můžete si být jisti, že ve schránce najdete lístek o tom, kdy a kde si balíček můžete vyzvednout. Určitě to ale není za vašimi dveřmi.
  • Zlepšit si své geografické znalosti. Doposud jsem žila v klidu a vůbec mě netrápilo, kde leží nějaký Gabon. Ne, není to zdechlá opice, ale africký stát. Opice je totiž gibon. Mohla bych si pustit několik naučných videí a zjistit, zda žijí giboni v Gabonu.
  • Ochutnat podivná jídla. Je několik jídel, u kterých si nejsem jistá, jak se čtou, natož jak chutnají. Jsou to: čatný (chci zjistit, co na nich David Lister z Červeného trpaslíka měl), Kobe steak (luxusní a předražený pokrm) a mušle svatého Jakuba. Taky bych chtěla přijít na to, kolik čokoládových bonbonů plněných alkoholem musím sníst, abych měla opici jak z praku.

Doufám, že letos se mi výše uvedené poštěstí. A prosím neposílejte mi zásilkovou službou krtka.

Přeji všem krásný nový rok!