Co mě letos o Vánocích nemine

21.12.2022

Vánoce se každým rokem opakují a s nimi přichází i určité věci, kterým se asi ani letos nevyhnu. Jsou to následující:

  • Přednáška o bramborách, která mi letos opět nebude nic platná. Na salát potřebuji typ A! Dopadne to jako obvykle a budu ho dělat z typu B. No co, můžu být ráda, že ho nebudu dělat z céček.
  • Výzdoba a vánoční ubrus. Tolikrát jsem vzdorovala otázce, kdy vyndám vánoční ubrus, až jsem to nevydržela a vánoční ubrus skutečně zakoupila. Letos ho dokonce i vytáhnu.
  • Balení dárků. Dárky balím hbitě, ráda a většinou i vzhledně. Loni přítel zkonstatoval, že mi to jde tak dobře, že by mi dal nejradši zabalit i ty pro mě. Po zamítnutí tohoto obskurního návrhu vše nacpal do dárkových tašek.
  • Soutěž o nejbizarnější dárek. Sice jsem jí oficiálně nevyhlásila, ale chci se podělit o jejího loňského vítěze, kterým jsou cvrččí chipsy. Těším se, co zajímavého dostanu letos.
  • Hororová historka o hladomoru a candátu. To se stalo tak. Na 24. 12. jsem měla denní službu. Přítele, který na mě celý den čekal (číhal), až přijdu z práce, jsem poučila o tom, že se nebude napchávat a bude hezky držet půst (tzn. cukroví, vánočka, žádné maso). Když jsem přišla po sedmé večerní domů a začala servírovat štědrovečerní večeři, mimoděk jsem se zmínila o tom, že ten candát v práci, kterého jsem měla k obědu byl opravdu dobrý. To, co následovalo poté ale dobré nebylo. Přítel byl doslova rozhořčen tím, že jsem se naobědvala a vnímal to ve svojí hypoglykémii navozenou celodenním půstem jako nenažranost a zradu nejvyššího kalibru. Já mu dovolila jíst, jen jsem mu na Štědrý den odepřela chlebíčky a maso. Ačkoli došlo k objasnění tohoto nedorozumění, při jakékoli zmínce o candátech, Vánocích nebo půstu vidím v jeho oku náznak zrady, jelikož jsem na lednici údajně uvalila embargo a sama jsem za jeho zády zákeřně žrala a ještě jsem mu to večer vesele oznámila.
  • Mytí oken. Musím se vám s něčím svěřit. V životě jsem nemyla okna (myslím, že v dětství jsem je jen leštila). A ani letos o Vánocích s tím začínat nebudu. Letos dám příteli prostě najíst, aby je zase umyl on.

Přeji všem krásné Vánoce, plné klidu a pohody a užijte si je hezky po svém. A to i v případě, že by to mělo znamenat jíst celý den maso nebo mít ze salátu bramborovou kaši.