Suchý úmor

14.01.2022

Hodně lidí má únor spojený se svátkem zamilovaných. Mnohým lidem neušlo, že únor je nejkratším měsícem v roce. Těm nejbystřejším je znám fakt, že jedenkrát za čtyři roky má únor 29 dní. Co by si však také zasloužilo pozornost je akce s názvem suchý únor.

Této velké výzvě jsem poprvé čelila před pár lety. S tímto šíleným nápadem přišel můj přítel (já mám jen samé skvělé nápady). Nikdy předtím jsem si nevšimla, jak je únor ve skutečnosti dlouhý měsíc. Výhody jsem spatřovala v tom, že ušetřím peníze, udělám něco pro své zdraví a třeba i zhubnu. Po opakovaném suchém únoru přišlo jedno zásadní zjištění: chlastáš - tloustneš, nechlastáš - nehubneš.

Nejsem sice žádný alkoholik, ale dát si pivo po kachně nebo dvojku vína na chuť mi chyběla. Protože letos to bude již několikátý únor, kdy se budu mořit bez alkoholu tak vím, že se vyplatí tento nekonečný měsíc začít velkým odstrašujícím způsobem jménem kocovina, která může první týden velice usnadnit. Co dělat ty další tři týdny už je složitější.

Ne snad, že by nebylo dost aktivit, které by nešlo dělat pod parou, ale pokud máte v rodině samá únorčata, oslavy zřejmě nebudou mít takový říz. Oslavy, kde jste jediný abstinent jsou skvělé. Pro všechny ostatní. Nejenže vám opilecké žvatlání nepřipadá tak vtipné, mnohdy spíše otravné, ale vadíte poctivým slavičům, protože jim svojí střízlivostí kazíte zábavu. To vás automaticky odsune do hloučku těhotných, řidičů a uživatelů antibiotik.

Co tedy dělat, aby se únor nestal naprostým úmorem? Kromě vyhýbání se oslavám to chce podporu okolí. Jako když chcete přestat kouřit, ale pořád musíte stát venku v hloučku kuřáků, kouřit pasivně a klepat se u toho zimou. To za to nestojí. Musíte si holt najít jinou zábavu.

Co si budeme povídat, suchý únor chce mnohdy odvahu čelit pravdě do očí. Když máte měsíc na to kompletně vystřízlivět, můžete se lecčemu podivit. Tak tomu bylo u mého přítele, který s údivem zjistil, že je rozvedený, žije se mnou v Praze a máme dalšího psa.