Narozeninové ubytování

14.12.2022

S ubytováním mám opravdu všelijaké zkušenosti. Jako s každou službou, člověk si přeje mít rozumný poměr cena - kvalita. Asi nejneobyčejnější zážitek s ubytováním jsem měla na své třicátiny ve svém studentském městě. Vůbec na mé narozeniny se navzdory snaze mojí a mého okolí, dějí všelijaké podivnosti.

Vydali jsme se tedy do Pardubic. Poté, co jsme dorazili na místo jsme ale s hrůzou a překvapením zjistili, že ubytování je zavřené a zamčené na zámek. Vše jsem si v mobilu zkontrolovala. Adresu, fakturu, datum. Vše souhlasilo. Našla jsem si na internetu číslo na majitele podniku (co lidi dělali dřív bez mobilů?), na které mi opakovaně nikdo neodpovídal a přemýšlela jsem, jestli se půjdeme ubytovat jinam nebo se otočíme a pojedeme zpátky do Prahy.

Naštěstí nám poradili dodavatelé čistého prádla, kteří nás navedli k tomu obejít blok a pokusit se dostat dovnitř přes zahrádku. Tak jsme i učinili. Dostali jsme se do kuchyně, kde byl velice opilý italský kuchař a středně opilý český kuchař. Pustili mě naštěstí na jejich záchod za skladem, protože jsem již cítila nutkání. Buď někoho seřvat, nebo se alespoň jít vyčůrat. Mezitím nám kuchaři nalili nějaký alkohol a dali nám kus prosciutta, který jsme slupli ještě dřív než nám došlo, že je pátek a to maso nejíme.

Český kuchař nás pustil dovnitř a našel v počítači, se kterým neuměl příliš zacházet, že v systému sice jsme, ale majitelé byli stále nedostižní. Zároveň nám potvrdil, že tohle je u majitelů poměrně normální. Italský kuchař zůstal v kuchyni a neřekl nám nic, protože nemohl mluvit. Ani česky, ani jinak. Jen něco nesrozumitelně blábolil.

Konečně nám po době, kdy už jsem měla chuť odjet a oslavit svoje narozeniny jinde, kuchař vydal klíče, odvedl nás na pokoj a druhý den jsme jako omluvu dostali láhev prosecca. Den poté jsme se konečně seznámili s majitelkou, která nás šla vyhodit z parkoviště, které bylo určeno pouze pro ubytované (tedy pro nás). Měla jsem chuť na ní zařvat: "My jsme tady ubytovaný, ty krávo!"

Výhled na Pardubice z pokoje, který jsme si tvrdě vybojovali byl ale opravdu krásný! Zase jsem byla o rok starší a o zkušenost moudřejší.