Štír-fénix

13.11.2023

24. 10. – 22. 11.

Již jsem ve svých článcích párkrát zmínila svého otce Štíra. Můj přítel je pro změnu Rak s ascendentem ve Štíru. Na základě těchto bezprostředních zkušeností jsem si dovolila o nich dnes napsat a uvést tak na pravou míru, jak to s nimi vlastně je. Neprovází je totiž zrovna nejlepší pověst.

Štír je pravděpodobně jedno z nejobávanějších znamení zvěrokruhu. Hodně lidí se jich bojí a nemá je zrovna dvakrát v lásce. Nemusí vám jich ale být líto, protože pravý Štír je pyšný na to, kým je a často k tomu má i dobrý důvod.

Není tolik známo, že toto znamení symbolizuje několik zvířat. Někdo uvádí až 7 různých stvoření podle stupně vývoje. Ano, je to totiž znamení transformace. Když dokáže proměnit svůj jed, stává se přes štíra a orla až fénixem – symbolem znovuzrození. Aby tohoto nejvyššího stupně dosáhl, musí často překonat i to, co by jiné zničilo.

Štír vydrží všechno. Ono mu také nic jiného nezbývá, protože v životě mívá dost překážek. Je na ně ale vybaven silnou vůlí a rozhodností. Často si život komplikuje i sám. Ve svojí horší podobě může spadnout do bažin závislostí, zvrácenosti a sebedestruktivního chování, aby v lepším případě mohl povstat a pokračovat jako o něco moudřejší tvor.

Znáte přísloví v nouzi poznáš přítele? Já říkám v nouzi poznáš Štíra. Málokdo vás dovede tak pochopit, podržet a pomoci vám, když trpíte nebo máte nějaké problémy jako právě toto znamení. Coby staří průšviháři ví, jaké to je a neváhají vám podat pomocnou ruku a vytáhnout vás z bláta, když už ostatní ctnostní spoluobčané dávají ruce pryč a odvrací od vás svou pokryteckou tvář.

Štíři rádi provokují. Nejspíš zkouší, zda svou roli těch hodných jen hrajeme nebo takoví opravdu jsme a mají schopnost vynášet na povrch to špatné v nás. Často to pak vypadá, že mají tendenci své okolí kazit.

Ač se to nezdá, je to velmi citlivé znamení. Kdo by to byl řekl, když téměř nikdy nehnou brvou, ale pozor, emoce tam jsou a velké. Každý ale nemůže nahlédnout do jejich stojatých vod. Nechtějí dát najevo svou slabost, takže na sobě nedávají nic znát. Pak vám to ale pěkně spočítají, pokud se jim něco nelíbí. Štír vám vždy vše vrátí - to dobré a to špatné rovnou dvakrát.

Co je o nich dobře známé je to, že vládnou velkou sexuální energií. V kombinaci s jejich pronikavým pohledem a často mlčenlivým charismatem se stávají sexuálními démony. Jejich emoce jsou velmi silné, odtud ta pověstná velká žárlivost, velká láska, velká pomstychtivost a zákeřnost.

Jednou si vás pustil k sobě blízko a cítí se být zrazen a odmítnut? Jeho ego se s tím hned tak (nebo možná nikdy) nevyrovná. Svou nenávistí mohou otrávit i sami sebe, přinejhorším v podobě nějaké nemoci. Jejich věrnost může být pak i na škodu, protože nedovolí, aby na ně bylo zapomenuto a sami zapomenout a odpouštět neumí.

Toto znamení má rádo pravdu, ať je sebevíc krutá a nepříjemná. Velkou pošetilostí je Štírovi lhát. Vidí pod povrch věcí a jeho pohled vás přivrtá ke zdi jen při myšlence na lež. On , takže to raději vůbec nezkoušejte. Nedrážděte Štíra bosou nohou, to už raději tu kobru.

Jestli někdo ovládá sílu ticha, jsou to právě Štíři. Moc toho nenamluví, hodně pozorují, naslouchají a vnímají. Ví o každém drbu, každé senzaci, ale nemusí je hned vyprávět na potkání. Mají totiž rádi tajemství a pocit moci, které některé zapovězené informace přinášejí. Samozřejmě se mezi nimi mohou najít i pěkné drbny. Typický Štír je ale častěji šedá eminence, která tahá za nitky pěkně ze zákulisí.

Než Štír zmoudří je jejich nepříjemným aspektem obrovské ego. Neurazíte je, protože názor ostatních málokdy uznají (ten jejich je ten nejlepší), ale ani nepochválíte, protože podlézání přímo nesnáší a za lichotkami už tuší postranní úmysly a nenechají se jimi ovlivnit. Arogance a jízlivost jim může až kapat z úst a pak to není nic pěkného.

Slabochy nemají rádi, naproti tomu silná povaha s nimi může často bojovat. Hodnou ženu by utrápil, se silnou si jde po krku, není to jednoduché a chce to hodně respektu. Když vás ale vezme pod svá ochranná křídla není lepší manžel a otec.

Štíra nikdy 100% nepoznáte. Jsou příliš rafinovaní a plní protikladů. Může to být na jedné straně nejhorší zločinec, ale i ten nejlepší detektiv. Nízký jedovatý tvor, nebo ten nejmoudřejší ze všech. Velký manipulátor, který mistrně ovládá lidské hry, nebo ten nejlepší psycholog, který vám pomůže jako nikdo. Nejvěrnější přítel i ten nejzarytější nepřítel. Tvrdý, ale citlivý.

Když si dáte tu práci a budete se snažit ho pochopit získáte přítele na celý život. Nemá jich mnoho, takže o to víc si cení těch skutečných. Pro těch pár věrných by vběhnul i do hořícího domu. Buďte k nim upřímní a nebudete litovat. Mít je na své straně znamená být po boku silné osobnosti, statečného bojovníka, chytrého a mocného člověka.

Jedna z modelových vět zástupců tohoto znamení může znít např. takto: "Představ si, že ty záchody od posledně zpoplatnili. Chtěli po mě 10 Kč, tak jsem jim to tam pěkně po…" Takhle nějak to může vypadat, když se snažíte Štíra očůrat. Nebude se s vámi hádat, ale ani párat. On jde a koná!