Život s Rakem

08.07.2024

22. 6. – 22. 7.

Tento článek vzniknul jako výzva mého přítele – Raka. Pokud tedy máte něco společného se zrozenci v tomto období a chcete se o nich dozvědět více, tento článek je právě pro vás.

První věc, co se mi vybaví k tomuto znamení je rodinný typ. Brzy zapouští kořeny, mají rádi děti, domácí štěstí a pohodlný útulný domov, kde cítí bezpečí a mají se kam vracet. To někdy vyústí v to, že vás opečovávají i proti vaší vůli. Přece nebudete sedět na té tvrdé nepohodlné lavici! Ne! Hned běží pro polštáře, sklenici vody a nabíječku na telefon.

Rak je ženské vodní znamení. Voda to jsou emoce. Jsou tedy velmi citliví, ale to neznamená, že jsou neustále klidní a mírní. Račice umí být i pěkná dračice, když na to přijde. Stále je to kardinální znamení, stejně jako Berani, Váhy a Kozorozi. Nejsou to žádná ořezávátka, jak byste si na první pohled mohli myslet. 

Ryby mohou žít v potůčku i v moři, Štíři jsou symbolem hluboké stojaté vody, ale Raci mohou žít jen v čisté vodě. Tělíčko mají citlivé a rádi si jej udržují čisté a napapané. Pod tvrdým krunýřem je měkké maso.

Maminku v tomto znamení by bralo asi každé dítě. Starostlivé, jemné, pečující, trpělivé, obětavé - to jsou Račice. Když to však přeženou, ujišťují se o své užitečnosti a pletou se do života už dospělým dětem. Někdy mají pocit, že bez nich by se vše zhroutilo a jsou rády nepostradatelné.

Rakům se špatně spí, protože jsou pod vlivem Luny, což značí náladovost. Typická pro ně je romantická povaha, velká fantazie a stydlivost. Schopnost empatie a výborná intuice z nich ale může dělat i mistry manipulace s přehnanou kontrolou.

Toto znamení má výborný nos. Jak na lidi nebo obchody, tak na skutečně čistý vzduch. Ocení tedy, když si před návštěvou byt navoníte, do žádného zaprděného brlohu je nezvěte. Voňavé auto, interiérové vůně, to mají rádi.

Chcete Raka vyvést z míry? Sáhněte mu na maminku nebo na kasičku. Podobně jako Býci mají rádi penízky a vše mají moc dobře spočítané. Rak jde na návštěvu a v hlavě už si umí představit, čím ho pohostí, kolik tam propije a projí a podle toho přinese dárky nebo jen dárečky, a to včetně DPH. Když ho ale potěšíte pamatuje si to a už střádá plány, jak vám to oplatí. Potěšit ho dárkem není vůbec těžké, neboť vám nadiktuje, co si přeje k narozeninám, svátku, Vánocům, Valentýnovi, výročí, Dni dětí i k Mikuláši. Rovnou vám i doporučí, kde dárek výhodně seženete, přičemž vám pošle i odkaz na internetové stránky, nebo si dárek koupí sám a vám dá na oplátku číslo svého účtu.

Nešetřete podporou, chválou a oceněním. Díky přirozené starostlivosti udělá a zařídí pro své blízké a skutečné přátele opravdu hodně, ale nevděk s ním umí pěkně zamávat.

Rakům se nedá upřít trpělivost. Dosahují svých cílů, ale málokdy jdou přímo, to raději oklikou. Někdy jsou aktivní, jindy zas líní a mají své tempo. Hledají kout, kde by se mohli zasnít (nebo spíš zašít) a mít chvíli klid. Jsou totiž dobrými posluchači a než stačí vyjít před dům s košem, už se jim svěřují obyvatelé celé ulice se svými problémy. Nechávejte jim vlastní prostor ke snění, kde si mohou vše v klidu a o samotě vstřebat.

Zkuste se dotknout Raka jestli se nebojíte, to něco uvidíte. Nemají rádi křik a hrubost. Uražený Rak se stává arogantním jízlivým hádavým tvorem, který vás svými poznámkami umí ranit rovnou do srdce. Nenechte se zmást, když s vámi naopak nemluví. Všechny křivdičky si totiž nastřádal do batůžku, který vám ve správnou chvíli vysype pěkně na hlavu a na nic nezapomene. I z té malé postranní kapsičky, o které už ani nevíte to na vás vyklepe a k tomu přihodí špetku pravé nefalšované hysterie. Až přestane trucovat a vyleze ze svého krunýře, bude zase ten hodný milující tvoreček, který vás dostal do klepet.

Chcete mít doma spokojeného Ráčka? Nechte ho vyspinkat a dobře ho nakrmte, napojte a pochvalte. Když bude čistý a odpočatý jako miminko, z měsíčního tvora budete mít hotové sluníčko.