Nový člen rodiny

21.08.2022

Ano, konečně jsme se s přítelem dočkali kýženého okamžiku. Po dlouhých peripetiích a 2 reklamacích nám vrátili peníze a přítel si koupil nový kávovar.

Po příchodu domů měl tak excitovaný výraz, až jsem se chvilku obávala, jestli neukrývá v krabici dítě z Babyboxu. Nikolivěk. Z krabice slavnostně vytáhnul minimálně dvojnásobnou kysnu, než byla ta předešlá a začal s předváděcí akcí. Na moment jsem se začala bát, jestli z něj nákup nového člena rodiny neudělal podomního prodejce kávovarů.

Přítel byl poněkud dotčen, že po noční službě ležím v posteli a nejevím o kávovar valný zájem. Maxík nastavení pochopil napoprvé, já na podruhé, Hubert částečně napotřetí.

Přítel mi ukázal sběrnou nádobku se slovy: "Tady se to budeš čistit." Pištěl nadšením, že kávovar tuhle barevně bliká, onde funguje na magnet a dostal zdarma hadříček na vyleštění. Okamžitě začal s přípravou nápojů a vážně pravil: “Ty se tomu směješ, ale to není prdel. Už jsem musel udělat 4 kávy, abych to správně nastavil a vykávil. Koukej pít čaj ať můžu dělat vodu! Nevím, jestli je to těma emocema, ale najednou potřebuju na velkou."

Po zbytek dne se věnoval kysně a v podstatě ho nic jiného nezajímalo. Snad mu nadšení a radost z nové funkční věci dlouho vydrží...

(Došlo mi, že mě teď čeká docela náročný úkol. Co když po mě někdo bude chtít kávu? Jaký kávovar použiji? Ten starý na kapsle, ve kterém lze udělat i kávu bez kofeinu, nebo nový kávovar na zrna? A do jak velkého hrnku nápoj připravím? Nejspíš to vyřeším tak, že uvařím vodu v konvici a udělám turka pěkně postaru...)