Guilty pleasures

14.06.2022

V češtině tento termín úplně nemáme, ale já tomu říkám malé špinavé tajemství. Asi každý máme něco, čím se příliš nechlubíme před svým okolím, protože se jedná o něco nepříliš kvalitního, ale dělá nám to mooc dobře. Je to něco, co si (skoro) nikdo na facebook nedá ať už to jsou časopisy, které čteme, jídla, která jíme nebo pořady, které sledujeme.

Jen pro představu, obraz mnohých na facebooku může vypadat např. takto: vstanu před úsvitem a zacvičím si jógu. Ke snídani si dám misku ovesné kaše, zelený čaj a avokádo. Rychle se proberu internetem a rozhodnu se, na jakou charitu dnes přispěji. Přečtu si klasiku z povinné četby, místo obídku slupnu kousek ananasu a proběhnu se venku. Odpoledne strávím gruntováním ve vysokých podpatcích a dokonalém účesu, který mi roste na hlavě zcela bez úpravy - jen tak. Večer strávím duchovní prací a noc tantrickým sexem jako duchovní bytost na výši. Ráno nemůžu dospat a jdu vymalovat sklep.

Příklad modelového dne plného guilty pleasures: ráno začnu snídaní na mekáči (pokud jí nezaspím). Na mé sportovní náčiní sedá prach, ale nemám čas uklízet. Na internetu si přečtu zprávy a hodinu nadávám, jací jsou všichni idioti. Projedu facebooky všech známých, abych se přesvědčila o tom, že mám nejhezčího manžela, nejchytřejší děti a byla jsem na nejlepší dovolené. V opačném případě pěkně po česku závidím. Mám chlupaté nohy a vlasy potřebují umýt, ale neřeším to, protože za chvíli začíná moje oblíbená telenovela, u které se nacpu jídlem z fastfoodu. Odpoledne strávím drbáním se sousedkami v lihovém oparu a cigaretovém dýmu. Sex. Co to je?

No, co si budeme povídat. Málokdo z nás má život stejný jako na facebooku, instagramu, apod. A naštěstí není snad ani tolik lidí, kteří si guilty pleasures dopřávají každý den. Také jich pár mám. S oblibou sleduji různé kriminální pořady, ve kterých nejčastěji figurují ženy, které zabily nebo jinak mučily své manžele a milence. A nejlépe usínám u pořadu Cheaters (Podvodníci), ve kterém se odhalují něvěrníci. Čím těžší je den v práci, tím spíš si takovouto zábavu užiji. Když se vracím z práce, přítel si mě pozorně prohlíží a ptá se: "Tak co, budou dneska čubky a vraždičky?" Samozřejmě si takovýto kvalitní pořad nejvíce užiji za konzumace podobně kvalitního obžerstvení.

Jako vždy a ve všem je nejlepší zlatá střední cesta. Ale proč se kvůli občasnému pleasure (potěšení), cítit guilty (provinile)? Když už si dopřávám něco, o čem vím, že to není to nejlepší, tak vina je to poslední, co k tomu potřebuji. Jako ženy, které říkají: "Dnes jsem zhřešila!" Vy se těšíte, jaké pikantérie se dozvíte a ve finále jde o snědený dortík. Na druhou stranu nic se nemá přehánět a mezi burgery a lahváče je dobré občas hodit i nějaké to avokádo.

Přeji krásný den všem, budu již končit. Musím zkontrolovat, zda mám něco v lednici, nebo si skočím pro pizzu a pustím si k tomu Věřte nevěřte...