Emo, jste blbá!

16.11.2021

Tak pokud jste si mysleli, že když vám někdo vyká, brání mu to v tom říct vám: "Ty vole!", tak nebrání. Přesvědčila jsem se o tom v práci, když mi jeden z lékařů řekl: "Emo, jste blbá!" Takže tykání, vykání, pokud vám chce někdo nadávat, klidně se mu to podaří, etiketě navzdory. Naštěstí jsem z nedostatku inteligence nebyla osočena v souvislosti s výkonem povolání, ale v souvislosti s očkováním.

Přišla na něj řeč už před časem a už v tu dobu jsem na něj měla jasný názor. Navzdory svému jasnému názoru respektuji názory ostatních, ačkoli je mnohdy nechápu. Obzvláště nechápu to, proč se někdo očkovaný bojí neočkovaného, když on očkování má. Bát bych se spíš měla já, ne? Ale protože já se nebojím, tak do sebe žádné pochybné vakcíny píchat nepotřebuji. A snažit se mi to vyvrátit tím, že v televizi říkají něco jiného je zbytečné. Mainstream nám poslední dobou ukazuje v televizi kdejakého "odborníka na koronu", přičemž validita jejich tvrzení není mnohdy na místě. V době, kdy se zde mluvilo o pandemii, nesplňoval daný stav ani podmínky pro epidemii, takže pak něčemu věřte.

Spousta lidí (ačkoli se obávám, že jich je menšina) jsou proti očkování jako já. Nejvíce je zřejmě těch, kteří tomu moc nevěří, ale chtějí si usnadnit život a mají plné zuby omezování se. A pak je asi i dost těch, kteří chtějí žít "postaru", nechají se očkovat, čekají až se to přežene a budou žít jako dřív. Ale představa, že se všichni proočkujeme a budeme žít jako dřív nevidím jako reálnou. A i kdyby došlo k tomu, že budou očkovaní všichni (k čemuž doufám nedojde), nevěřím, že nějaký koronavirus zmizí, když už tady různé druhy koronavirů žijí x let a my tomu donedávna nevěnovali žádnou pozornost.

V této otázce jsme každý sám za sebe. Žádný jsme v tom spolu! To sice možná jsme, ale záleží jen na nás, jak se k tomu postavíme a jaký názor si na celou věc uděláme. A ať vám nadává kdo chce jak chce. V každé válce jsou skupiny, které z konfliktu něco mají. Stačí se zamyslet nad tím, kolik dezinfekčních prostředků, respirátorů a testů, o jejichž výpovědní hodnotě se teď pochybuje, bylo prodáno. Kdo chce, nechť se očkuje (proti něčemu, co se přehnalo loni na jaře a od té doby to několikrát zmutovalo), ale je možné, že za chvíli se nebude společnost rozdělovat na očkované a neočkované, ale na to, kolik má kdo dávek. Dokud byly testy zdarma, využívala jsem je téměř každý týden. Zajímalo by mě, kolikrát za měsíc se testoval někdo očkovaný.

Respektuji rozhodnutí každého, ať se očkuje nebo ne. Jaký má daný člověk důvod k tomuto rozhodnutí je pouze a jen jeho věc. Nemám ale pocit, že je nutné kvůli tomu, že máme odlišné názory, zpochybňovat něčí inteligenci. Lidé odpovědní za daný stav zkouší hranice, kam až mohou zajít a čas ukáže, do jakých absurdit celá věc ještě zajde.