Dušičky

30.10.2023

Dušičky jsou již za dveřmi, ale chození po hřbitovech není nic pro mě. Máma mě za to, že na hřbitov často nechodím, dříve plísnila. To ale jen do doby, než tam zažila zážitek, který sice nebyl paranormální, ale určitě nebyl normální.

Rozhodla jsem se, že letos si nebudu dávat předsevzetí do nového roku, ale měla bych několik přání, která bych chtěla uskutečnit. Nejsou to tak silná přání, abych si na ně vyhradila čas do konce života, bohatě mi na to postačí tento rok.

Ne snad, že bych se chtěla chlubit, jak jsem tento rok excelovala, ale říkala jsem si, že když některé již započaté činnosti zveřejním, nezbyde mi nic jiného než v nich pokračovat. A třeba vás inspiruji k tomu, začít také s nějakou bohulibou činností. Samozřejmě musím přiznat i to, co se mi zase tak moc nepovedlo.

Vánoce se každým rokem opakují a s nimi přichází i určité věci, kterým se asi ani letos nevyhnu. Jsou to následující:

Podzim

01.09.2022

Málo sluníčka, více depresí. To mě v souvislosti s podzimem napadá jako první. Ale nebudu pesimista hned od začátku. Babí neboli indiánské léto je pro mě nejkrásnější částí podzimu. Je stále čas švestek a listí se začíná barvit dožluta, dohněda a dočervena.

Letní plán

21.06.2022

Konečně jsem se dočkala! Léto začíná a co nevidět bude v plném proudu. Co chci letos v létě stihnout? Nejsou to vysoké cíle, ale každá maličkost potěší.

Jaro

21.03.2022

pro samý kuřata není kam plivnout,

Suchý úmor

14.01.2022

Hodně lidí má únor spojený se svátkem zamilovaných. Mnohým lidem neušlo, že únor je nejkratším měsícem v roce. Těm nejbystřejším je znám fakt, že jedenkrát za čtyři roky má únor 29 dní. Co by si však také zasloužilo pozornost je akce s názvem suchý únor.

Doba od ledna do března mi vždycky připadala jako takové mrtvé období. Když už je po Vánocích a Třech králích, zima mi začíná připadat trochu zbytečná (s výjimkou lyžování) a nedočkavě vyhlížím jaro. Na vánoční, pololetní a jarní prázdniny jsem se jako dítě vždycky moc těšila. Vůbec mi teď připadá, že děti mají pořád samé prázdniny. Proč si ze...

Silvestr

30.12.2021

Datum konce roku se nám nezadržitelně přibližuje. Sice nejsem zastáncem povinného veselí, ale pravdou je, že když je po Vánocích, je to poslední věc, na kterou se do konce roku můžeme ještě těšit (samozřejmě kromě užívání si našich blízkých a krásných dárků od nich). Své Silvestry jsem prožívala různě. Někdy bouřlivě, jindy stranou od hluku a...